Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Jesteśmy wolnorynkową twarzą prawicy. To obóz szerszy niż...

Materiał płatny Jesteśmy wolnorynkową twarzą prawicy. To obóz szerszy niż PiS

Jarosław Gowin zapewnia, że współpraca z PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy układa się znakomicie. Mimo wielu różnic Jarosław Gowin zapewnia, że współpraca z PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy układa się znakomicie. Mimo wielu różnic

Jarosław Gowin zapewnia, że współpraca z PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy układa się znakomicie. Mimo wielu różnic (© fot. Bartek Syta)

Rozmowa z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, liderem Polski Razem.
- Źle się Pan czuje jako liberalna twarz Prawa i Sprawiedliwości?

- Nie jestem żadną twarzą PiS, bo nie jestem nawet jego członkiem.

- Ale to Polska Razem mówi o liberalnej gospodarce. Podczas Forum Przedsiębiorców Małopolski „Dziennika Polskiego” Bartosz Sokoliński z Agencji Rozwoju Przemysłu snuł wizję gospodarki, w której dominuje robotyka, automaty, aplikacje komputerowe i jest coraz mniej pracy dla zwykłych ludzi. Przedstawiał to polskim przedsiębiorcom jako wzorcowy model biznesu przyszłości. To trochę sprzeczne z socjalną twarzą Prawa i Sprawiedliwości.

- Jesteśmy wolnorynkową twarzą Zjednoczonej Prawicy, to obóz szerszy niż PiS. Nasz rząd realizuje przede wszystkim program Prawa i Sprawiedliwości, ale z dużymi elementami programu Polski Razem, przede wszystkim dotyczącymi gospodarki, innowacyjności i nauki. Kongres Impact, który niedawno odbył się w Krakowie, pokazuje, że polska prawica jest dużo bardziej modernizacyjna niż partie lewicowo-liberalne.

Pozostała część artykułu dostępna jest tylko dla abonentów

Zostało jeszcze 87% treści

Wykup dostęp Mam abonament

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ciepło Odpadowe

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Obecny rząd powinien zagospodarować całe ciepło odpadowe do upraw szklarniowych na wzór szklarni pod Bogatynią. Korzyści jest wiele, większe zyski spółek energetycznych, dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy,
zwiększenie upraw warzyw i kwiatów, potrzeba jakiś zachęt, zmian może w prawie, żeby takie inwestycje, miały stopę zwrotu na poziomie np ok 10%-20%.
Duża gałąź gospodarki mogła by powstać w ten sposób, zmniejszając okoliczne bezrobocie, które dość często wynosi 15-30%, a z ukrytym bezrobociem dużo więcej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

kombinator

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

as (gość)  •

kombinuje jak gazda wozem pod górę!

odpowiedzi (0)

skomentuj