Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Jestem Polakiem

Jestem Polakiem

1/2

(© Andrzej Banas / Polska Press)

Wiosna Biznesu. Podobno jesteśmy tylko powstańcami. Umiemy walczyć, ale nie umiemy pracować. Podobno nie wspieramy się, ale dołujemy. Podobno z natury potrafimy rozmontować każdy system, ale słabo budujemy. I nie lubimy porządku. Podobno…
Ostatnio uczestniczyłem w dyskusji, w której padało wiele podobnych sugestii dotyczących Polaków. Tak mówili Polacy o Polakach. A ja na to: przecież ja taki nie jestem. Kto więc ma prawo mówić, że tacy są Polacy, skoro ja i wielu innych tacy nie jesteśmy.

Już od dawna stwierdzenie: „jestem Polakiem” - nie oznacza dla mnie wciąż wypominanych wad narodowych. Z jakiegoś powodu lubię ludzi, lubię gdy są różni, nie krytykuję ich, ale wspieram.
Jestem pracowity, umiem współpracować. Lubię wygrywać i cieszy mnie, gdy wygrywająteż inni. Skoro ja taki się stałem, będąc Polakiem, skoro prawie wszyscy moi znajomi tacy są, skoro jesteśmy stąd - z Polski - to co z naszymi demonami przeszłości? Widocznie na tej samej ziemi, w naszej macierzy, z tej samej tradycji i tego samego pochodzenia - wyrośli bardzo różni ludzie.

I dlatego nie zgodzę się z tym, że my, Polacy, jesteśmy tacy sami. Jesteśmy już różni. Co więcej, do niedawna przyjmowałem, że sam jestem inny. W sensie: wybaczcie mi, że jestem inny. Że nie atakuję ludzi, lubię wygrywać i lubię cieszyć się ze zwycięstwa innych. Byłem mniejszością i jako absolutna mniejszość mogłem jedynie przepraszająco szeptać. A teraz myślę inaczej. Czy naprawdę jestem w mniejszości? Mam wrażenie, że nagle, jak grzyby po deszczu, wyłoniło się nowe pokolenie Polaków. Pokolenie to może złe słowo. Bo jesteśmy w różnym wieku.

Ale w tym samym czasie zaczęliśmy inaczej żyć. A nawet manifestować swoją Nową Polskość. Jestem Polakiem i ze swoją polskością staję się większością. I ty również możesz do nas dołączyć!
9

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

czs nie pyta ...

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mg (gość)  •

tak jesteśmy różni , " objawiło" się to ponad 26 lat temu , jedni musieli emigrować , drudzy zostali i motają się z polską rzeczywistością ,zaistniały nowe wartości , nowe pokolenie , wymazano i dalej się likwiduje jakiekolwiek wspomnienia z czasów , w których wyrastało obecne pokolenie 50 , 60 i 70 + .Nas po prostu nie było. Wszystko co piękne wyrosło w " nowej Polsce". Ja tak z przekory chciałabym przypomnieć : 1000 szkół na 1000-lecie , i pełne kościoły wybudowane za czasów tego złego PRL i frekwencji na mszach ,o jakiej może dzisiaj pomarzyć kościół.

skomentuj

a co malo ludzi

+3 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w kosciolach ? (gość)  •

zwaz ile nowych kosciolow powstalo od czasu PRL. Zwiedzilem troche swiata i wierz mi, ze moga nam pozazdroscic, nie tylko ilosci ludzi w kosciolach, opinie mamy dobra, nie jaka nam lewacy starali sie zrobic. Nikt nas nie wymazuje, sami siebie wymazujemy stojac z boku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Podobno...

+8 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adam (gość)  •

"Podobno jesteśmy tylko powstańcami. [...] Podobno nie wspieramy się, ale dołujemy. Podobno z natury potrafimy rozmontować każdy system, [...]" - właśnie i to jest właśnie sedno sprawy. Część Polaków dała sobie to to zmówić, dała sie wpędzić w kompleksy. Stąd ucieczka to do Mosky, to do Brukseli - bo oni są podobno lepsi mądrzejsi. Tymczasem prawda jest inna - jest dużo ludzi pracowitych, ucziwych, pozytywnie nastawionych, walczących z przeciwnościami, a nie wiecznie marudzącymi. Tylko oni nie pchaja sie jak celebryci na pierwsze strony gazet czy do telewizji, a media niestety nie lubia ich pokazywać, a szkoda....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dołowanie nas,

+9 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zuzinka (gość)  •

obciążanie za Jedwabne i polskie obozy, niszczenie patriotyzmu
pod pozorem zaściankowości i nacjonalizmu, obarczanie nieistniejącymi wadami narodowymi jest celową robotą, szczególnie ciężko wykonywaną
przez ostatnie dwudziestopięciolecie przez ośrodki wrogie Polsce
na rzecz stłamszenia naszej tożsamości.
Na szczęście hasło przewodnie: polskość to nienormalność,
odpłynęło do Brukseli wraz z jego autorem i jeśli wróci, to do celi+,
a poniżanie nas okazało się syzyfową pracą, jak germanizacja czy rusyfikacja przez zaborców, co wzbudza wściekłość w Unii przyzwyczajonej
do poklepywania nas po pleckach czy policzkach przez p. Junckera.
Jesteśmy dumnym Narodem i znamy swoją wartość.

skomentuj

Wyszło

+8 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szydło (gość)  •

z worka. I, mieszając metafory, z piana na ustach. Bo jak ktoś nie myśli tak jak autorka tekstu, to nieprzyjaciel i pachołek (niepotrzebne skreślić) hitleryzmu, komunizmu, Judaizmu, Junckera i tego zera Tuska. A idźże sama do celi. Najlepiej klasztornej. I ubiczuj się przy tym. Pokory, pokory trzeba. Bo najgorzej, to wiedzieć lepiej niż wszyscy inni. Do świętości, ba, boskości tylko krok...

odpowiedzi (0)

skomentuj

z ciebie

+1 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

co innego (gość)  •

wyszło

odpowiedzi (0)

skomentuj

parami PiSzecie?

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie pień się nie pień i nie slin lewaczko(u)

+1 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zabolala cie prawda ? (gość)  •

ty zas wszystko wiesz i chora bylabys gdybys celi klasztornej, swietosci i boskosci nie ruszyla. A wez ty bata i zaloz obroze sobie i tym kundlom a chlostaj ich ile wlezie bo zasluzyli.

odpowiedzi (0)

skomentuj

parami PiSzecie?

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj