Jaworzno: owczarek niemiecki odgryzł chłopcu ucho. Lekarze...

Jaworzno: owczarek niemiecki odgryzł chłopcu ucho. Lekarze celowo przyszyli mu je do brzucha

Tomasz Szymczyk

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Nie wiadomo dlaczego półtoraroczny owczarek niemiecki zaatakował chłopca. Zwierzę zostanie poddane badaniom
1/3
przejdź do galerii

Nie wiadomo dlaczego półtoraroczny owczarek niemiecki zaatakował chłopca. Zwierzę zostanie poddane badaniom ©123RF

Dziewięciolatek z Jaworzna, zaproszony przez kolegę, przyszedł z nim do jego mieszkania. Gdy chłopcy weszli do środka, na gościa rzucił się półtoraroczny owczarek niemiecki. Pies odgryzł chłopcu ucho.
W poniedziałkowe popołudnie 9-letni chłopiec z Osiedla Stałego w Jaworznie poszedł wraz z kolegą do jego mieszkania. Otworzyli drzwi i weszli do środka. Wtedy na 9-latka rzucił się owczarek niemiecki i odgryzł mu prawe ucho.

- Musimy ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Chcemy sprawdzić, czy pogryziony chłopiec bywał wcześniej w tym mieszkaniu, czy bawił się z psem, czy tuż przed atakiem chciał go na przykład pogłaskać - mówi nadkomisarz Tomasz Obarski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Przestraszeni chłopcy uciekli. 9-latek trafił najpierw do szpitala w Jaworznie, a potem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie, gdzie przeszedł operację.

Odgryzioną małżowinę znaleźli policjanci i błyskawicznie przekazali do szpitala, ale nie została na razie przyszyta. Czeka w... brzuchu chłopca, ściślej pod powłoką brzuszną.

Nie wiadomo, dlaczego tak się stało, bo czworonóg miał ważne badania i szczepienia, nigdy też w przeszłości nikogo nie ugryzł. Nie był agresywny.

- Okoliczności całej sprawy są badane - mówi nadkomisarz Tomasz Obarski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. - Na razie wiemy, że chłopcy się znali. Pies prawdopodobnie zareagował instynktownie, broniąc swego terytorium - dodaje policjant.

Przestraszeni chłopcy uciekli z mieszkania do rodziców dziewięciolatka. Matka chłopca od razu wezwała policję i pogotowie ratunkowe. Karetka zawiozła chłopca do jaworznickiego Szpitala Wielospecjalistycznego.

- Opatrzyliśmy jego rany i zaraz zatelefonowaliśmy do szpitala w Katowicach, gdzie chłopiec został przetransportowany - mówi Wiesław Więckowski, naczelny lekarz lecznicy w Jaworznie.

Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie trafił nie tylko chłopiec, ale też odgryzione przez psa ucho dziecka.

Pozostało jeszcze 53% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo