Firma będzie mogła działać nawet po nagłej śmierci jej...

Firma będzie mogła działać nawet po nagłej śmierci jej właściciela

(GEG)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Firma będzie mogła działać nawet po nagłej śmierci jej właściciela

©archiwum

Prawo. Zarząd sukcesyjny zapewni ciągłość firmy w przypadku śmierci jej właściciela, a osoby dziedziczące firmę rodzinną i kontynuujące jej działalność nie będą płacić podatku od spadku.
Firma będzie mogła działać nawet po nagłej śmierci jej właściciela

©archiwum

Takie rozwiązania znalazły się w projekcie ustawy przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju i Finansów. Postulat ich wprowadzenia wyszedł z Krakowa - wnioskowali o to przedstawiciele największych organizacji gospodarczych z naszego regionu skupionych wokół Forum Przedsiębiorców Małopolski, któremu patronuje „Dziennik Polski”.

Zwracali uwagę, że jeśli nagle umiera właściciel firmy albo współwłaściciel, to jej działalność zostaje sparaliżowana. Problemem staje się bieżące zarządzanie przedsiębiorstwem, bo nie ma osoby, która podejmuje w niej decyzje i reprezentuje ją na zewnątrz. Nawet jeśli jest spadkobierca chętny do kontynuowania działalności gospodarczej, to zanim dojdzie do uregulowania spraw spadkowych, firmie grozi upadek, a zatrudnionym utrata pracy. W praktyce wraz ze śmiercią właściciela kończy też żywot prawny jego firmy, a wznowienie jej działalności przez spadkobierców jest niezwykle trudne, czasem niemożliwe.

Pozostało jeszcze 69% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama