Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

FF, czyli Cohen, Dylan, Kaczmarski i Stachura

FF, czyli Cohen, Dylan, Kaczmarski i Stachura

1/2

(© fot. materiały prasowe)

Ernest Staniaszek
Muzyka/Kraków. Teksty Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Leonarda Cohena i Boba Dylana w wykonaniu wokalistów polskiej sceny rockowej z towarzyszeniem orkiestry zabrzmią w najnowszej premierze - w sobotę o godz. 20 - Filharmonii Futura.
Skąd dobór tych czterech twórców? - To wybór sentymentalny, przypominający dawne wyjazdy w Bieszczady, kiedy piosenki Kaczmarskiego czy Stachury towarzyszyły każdemu ognisku. Ich teksty były powszechnie znane, nierzadko krążyły przepisywane ręcznie.

A dla równowagi Cohen i Dylan jako przedstawiciele Nowego Świata - mówi Mikołaj Blajda, muzyk, kompozytor, aranżer, twórca Filharmonii Futura. Jak wyjaśnia, kluczem do wyboru tekstów były relacje damsko-męskie. Będą więc m.in. „Sen Katarzyny” Kaczmarskiego, „Suzanne” Cohena, i emocjonalno-romantyczne wiersze Stachury. Niektóre, jak „Hallelujah” Cohena, zabrzmią w języku oryginału.

Wykonawcami będą: Damian, Ukeje, Jarek Wist i Ernest Staniaszek, którym będzie towarzyszył 7-osobowy band. Ale - zastrzega Mikołaj Blajda - jego nowe aranżacje, aczkolwiek dynamiczne, z pogranicza akustycznego rocka, nie zmienią charakteru tych piosenek, choć nieraz mogą lekko zaskakiwać.

- To będzie klubowy, romantyczny wieczór - dodaje Blajda, zapraszając na premierę. To już w sobotę, 17 czerwca, o godz. 20 w Kijów.Centrum.

WIDEO: Mówimy po krakosku (odc. 7). Co oznacza słowo "ducka"?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się