Falniów. Nowe mieszkania czekają na lokatorów

Falniów. Nowe mieszkania czekają na lokatorów

Zdjęcie autora materiału
Aleksander Gąciarz

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W budynku po byłej szkole podstawowej w Falniowie powstało 10 lokali mieszkalnych. Aż dziewięć z nich ma charakter socjalny.
Falniów. Nowe mieszkania czekają na lokatorów

©archiwum

Jak podkreśla burmistrz Dariusz Marczewski, są to pierwsze od ponad 10 lat mieszkania, oddane do użytku przez gminę Miechów. - Zapoznaliśmy się z sytuacją osób, oczekujących na przyznanie lokali socjalnych. Na tej podstawie powstały zaktualizowane listy oczekujących - mówi burmistrz i dodaje, że przyznając lokale, gmina będzie brała pod uwagę sytuację mieszkaniową rodzin, ale i to, by wyremontowane mieszkania nie zostały zdewastowane.

Lokale powinny zostać zasiedlone w ciągu około miesiąca. Najpierw trzeba jeszcze sporządzić ostateczną listę osób, którym przypadną. Nie jest tajemnicą, że lista oczekujących jest dłuższa, niż liczba dostępnych mieszkań. Propozycję rozdziału lokali przygotują członkowie gminnej Komisji Spraw Socjalnych, a zatwierdzi burmistrz.

Koszt inwestycji w Falniowie to 725 tys. zł, z czego blisko 280 tys. pochodziło z dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Poza adaptacją pomieszczeń do potrzeb mieszkaniowych objęła docieplenie budynku, montaż instalacji odgromowej i zagospodarowanie otoczenia.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 19. "Szpery"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo