Dzień Trumpa w Polsce [WIDEO]

Dzień Trumpa w Polsce [WIDEO]

(K.W.)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Źródło: TVN 24

Wzorem poprzednich prezydentów USA również Donald Trump noc spędził w warszawskim hotelu Marriott. Spał w luksusowym apartamencie na 40. piętrze. Towarzyszy mu żona Melania. Ma wygłosić ważne przemówienie, spotkać się z przywódcami państw idei Trójmorza i Lechem Wałęsą.
- O godz. 9.25 prezydent USA na Zamku Królewskim zostanie oficjalnie powitany przez Andrzeja Dudę. Następne pół godziny obaj przywódcy mają rozmawiać sami, bez udziału tłumacza.

- O 10.30 Duda i Trump spotkają się z mediami.

- Po 11 dojdzie do rozmów Trumpa z przywódcami państw grupy Trójmorza. Powinny potrwać około godziny.

- Później Donald Trump przejedzie na plac Krasińskich, gdzie ok. godz. 13 wygłosi przemówienie. Potrwać ma 20-30 minut i zostanie poświęcone kwestiom międzynarodowym.

Trump spotkać się ma też z Wałęsą, co wcześniej nie było zakładane. Były prezydent zasiądzie w loży, razem z przywódcami Trójmorza. W swoim przemówieniu Trump ma wspomnieć Wałęsę i jego zasługi dla Polski. Nie spotka się natomiast osobiście prezydent USA z premier Beatą Szydło i Jarosławem Kaczyńskim.

Na placu Krasińskich obecna będzie reprezentacja PO, choć posłowie tej partii zapowiadali bojkot przemówienia Trumpa. Chcieli zaprotestować, że zostali zaproszeni przez ambasadora USA w Polsce, a nie prezydenta Dudę. O 14 Trump wyleci na szczyt G-20 do Niemiec.

- Gdy Trump będzie prowadził rozmowy z polskimi politykami, jego żona Melania spotka się z Agatą Dudą.Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama