Czyżyny. Kobiety przejmują władzę w „czternastce”

Czyżyny. Kobiety przejmują władzę w „czternastce”

Zdjęcie autora materiału
Piotr Drabik

Dziennik Polski 24

Anna Moksa została nową przewodniczącą Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. W obecnej kadencji to już trzecia zmiana na tym stanowisku.
Anna Moksa

Anna Moksa ©archiwum

Na 19 radnych obecnych na wtorkowej sesji za Moksą (jedyna kandydatka) opowiedziało się 13. Zastąpi ona dotychczasowego przewodniczącego „czternastki” Marka Ziemiańskiego, który piastował to stanowisko od stycznia 2015 r.

Roszady w kierownictwie dzielnicy to efekt personalnych rozgrywek między dwoma grupami radnych niezależnych i z szeregów Platformy Obywatelskiej.

Ziemiański jest kojarzony z grupą sympatyzującą z Grzegorzem Lipcem (szef małopolskiej PO). O władzę w „czternastce” walczyła z nim frakcja Wojciecha Krzysztonka powiązani z Ireneuszem Rasiem (nowo­hucki poseł PO). Tej ostatnie grupie udało się uzyskać wystarczającą przewagę, żeby pod koniec sierpnia odwołać cały pięcioosobowy zarząd dzielnicy.


Pytana o plany na najbliższe miesiące, Anna Moksa odpowiada: – Chcę zjednoczyć dzielnicę i sprawić, żeby radni pracowali ponad podziałami.

Ma jej w tym pomóc skład nowego zarządu dzielnicy. Moksa zamierza wysunąć kandydaturę m.in. Weroniki Szelęgiewicz i Marty Tatulińskiej. Sęk w tym, że obie radne do tej pory trzymały z grupą Marka Ziemiańskiego, ale w ostatnim czasie dołączyły do frakcji Wojciecha Krzysz­tonka.

Jeszcze miesiąc temu Moksa wprost przyznawała, że Ziemiański „na każdym kroku łamie statut dzielnicy”. Natomiast w maju 2016 r. wezwała do siedziby rady „czternastki” policję, podejrzewając ówczesny zarząd o libację alkoholową.

– Jestem zaskoczony kandydaturą pani Moksy, ale życzę jej sukcesów w pracy dla naszej dzielnicy – przyznał Jerzy Woźniakiewicz, odwołany wiceprzewodniczący Dzielnicy XIV.

Do czasu powołania nowego zarządu obowiązki pełni ten dotychczasowy. Najbliższa sesja „czternastki” odbędzie już dziś o godz. 18 w siedzibie rady na os. Dywizjonu 303 nr 34.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 20

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżyny. Kobiety przejmują władzę w „czternastce”

  Rhw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  URODZIŁEM SIĘ I PIERWSZE 33 LATA MOJEGO ŻYCIA TO ZWIERZYNIEC ! NIE WIEM JAKI TO NUMER DZIELNICY I NIE CHCĘ WIEDZIEĆ ! JAK SPOTYKAM SIĘ ZE ZNAJOMYMI TO TEŻ NIKT (A SAME KRAKOWSKIE RODOWITE CENTUSIE)...rozwiń całość

  URODZIŁEM SIĘ I PIERWSZE 33 LATA MOJEGO ŻYCIA TO ZWIERZYNIEC ! NIE WIEM JAKI TO NUMER DZIELNICY I NIE CHCĘ WIEDZIEĆ ! JAK SPOTYKAM SIĘ ZE ZNAJOMYMI TO TEŻ NIKT (A SAME KRAKOWSKIE RODOWITE CENTUSIE) NIE ZNA SIĘ NA TYCH NUMERACH ! TO CHORE WPROWADZAĆ NR DZIELNIC ZAMIAST I TRADYCYJNYCH NAZW ! KRAKÓW TO NA SZCZĘŚCIE NIE PARYŻ I DOBRZE BO PATROLI WOJSKOWYCH NA ULICACH NIE MA ! TO NIECH NAZWY DZIELNIC WRÓCĄ A NIE NUMERY !!! PRZY OKAZJI POZDRAWIAM KOBIETY Z RAKOWIC, CZYŻYN, CZARNEJ WSI KROWODRZY, BRONOWIC, KAZIMIERZA, DĘBNIK, GRZEGÓRZEK, PODGÓRZA, PŁASZOWA ,SALWATORA, BIELAN ITD ITD ........zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama