Ciąg dalszy awantury o festiwal w Bieczu. Dojdzie do...

Ciąg dalszy awantury o festiwal w Bieczu. Dojdzie do procesów?

Aleksandra Suława

Dziennik Polski 24

W tle przygotowań do festiwalu w Bieczu toczy się awantura

W tle przygotowań do festiwalu w Bieczu toczy się awantura ©fot. archiwum

Kontrowersje. Burmistrz Biecza jest oburzony, że Fundacja a415 - były współorganizator festiwalu - rozpowszechnia informację, że impreza się nie odbędzie. Chce iść do sądu.
W tle przygotowań do festiwalu w Bieczu toczy się awantura

W tle przygotowań do festiwalu w Bieczu toczy się awantura ©fot. archiwum

Zdaniem burmistrza miasta Mirosława Wędrychowicza, dezinformacja dotyczy też m.in. utraty przez gminę 900 tys. zł. dotacji na organizację festiwalu muzyki dawnej w latach 2017-2019 oraz przeprowadzenia niezgodnego z prawem przetargu na promocję imprezy. Pomówienia te, zdaniem miasta, pojawiły się na facebookowym profilu Fundacji a415 - poprzedniego organizatora festiwalu.

„Autora tych pomówień, jak również wszelkich kolejnych, temu podobnych insynuacji oczerniających władze Biecza informuję, iż na drodze sądowej dochodzić będziemy swych praw w związku z naruszeniem dóbr osobistych i dobrego imienia miasta” - pisze burmistrz w opublikowanym na stronie gminy oświadczeniu.

Tymczasem Filip Berkowicz, członek rady programowej Fundacji a415 i dyrektor artystyczny dwóch poprzednich edycji festiwalu deklaruje, że Facebookiem festiwalu zajmowała się nie Fundacja, a zewnętrzna firma. - Jeśli jakiekolwiek komentarze na profilu Facebook uraziły pana burmistrza powinien się zwrócić do mnie bezpośrednio. Będziemy analizować sprawę - deklaruje. Zaś odnosząc się do pozostałych informacji, zawartych w oświadczeniu stwierdza wprost: to nie my, ale burmistrz mówi nieprawdę. - Kłamstwem są umieszczone w oświadczeniu informacje jakoby Fundacja nie zabezpieczyła wkładu własnego ze środków prywatnych w wymaganej wysokości. Nieprawdziwa jest też informacja, że Gmina Biecz była wyłącznym organizatorem Kromer Festival 2015-2016.

Jeśli chodzi o sprawę przetargu - interesujące zmiany w tym postępowaniu każdy może prześledzić na stronie Gminy Biecz i wyciągnąć wnioski - wylicza Berkowicz. - Burmistrz Biecza reaguje nerwowo, bo otrzymał już od Fundacji wezwanie do zapłaty odszkodowania, a ode mnie wezwania do zaniechania licznych naruszeń. Sprawy będą toczyły się przed niezawisłymi sądami i w spokoju poczekamy na wynik rozstrzygnięć.

Pełną treść oświadczenia można przeczytać na stronie: www.biecz.pl. Warto przypomnieć, że konflikt między władzami miasta a Fundacją trwa od kilku miesięcy, a jego główną przyczyną jest niepodpisanie przez miasto z Fundacją a415 umowy przyrzeczonej.

Niezależnie od konfliktu, Kromer Biecz Festival rusza już 10 sierpnia.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak zwykle po raz kolejny

  troglodyta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Znowu syf...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama