Blokada Wawelu bez kary

Blokada Wawelu bez kary

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sąd w Krakowie uznał, że osoby próbujące zablokować 18 grudnia zeszłego roku wjazd na Wawel politykom PiS nie dopuściły się wykroczenia. Tym samym umorzył sprawy siedmiu osób skazanych wcześniej wyrokiem nakazowym na grzywny.
Blokada Wawelu bez kary

©Andrzej Banas / Polska Press

W lipcu tego roku wyroki nakazowe (mogą zapaść bez obecności stron postępowania) wydał sąd rejonowy uznając, że blokowanie wjazdu na Wawel to wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Obwinieni zostali ukarani grzywnami od 300 zł do 500 zł.

W sierpniu do krakowskiego sądu rejonowego wpłynęły sprzeciwy od siedmiu osób skazanych.

Sąd rozpatrujący sprzeciwy przyznał tym razem rację blokującym wjazdu na Wawel uznając, że w przypadku tego legalnego zgromadzenia publicznego nie było mowy o tym, że uczestnicy działali na szkodę społeczną.

Zdaniem sądu zgromadzenie nie naruszyło zasad określonych w ustawie o zgromadzeniach, w związku z tym nie zostało rozwiązane i jako takie do końca pozostało zgromadzeniem legalnym. Ponadto miało spokojny charakter, uczestnicy wykonywali polecenia policjantów, jedynie sporadycznie osoby blokujące stawiały opór bierny.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo