Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski

Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski

Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski

(© REX/Shutterstock/EAST NEWS)

Prezydent USA Donald Trump przyjedzie 6 lipca do Polski - potwierdził w oficjalnym komunikacie wydanym w piątek wieczorem Biały Dom. Trump ma wziąć udział w Forum Państw Trójmorza, które tego dnia odbędzie się w Hali Ludowej we Wrocławiu. Stąd następnego dnia pojedzie do Hamburga, gdzie będzie uczestniczył w szczycie G20.
O planach zaproszenia Donalda Trumpa do Wrocławia pisaliśmy już w styczniu. Teraz potwierdziło je Biuro Prasowe Białego Domu.

- "Prezydent Donald J. Trumo przyjął zaproszenie prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do odwiedzenia Polski w przeddzień szczytu G20 w Hamburgu, w Niemczech" - głosi komunikat Białego Domu opublikowany w piątek wieczorem. - "Wizyta potwierdzi niezachwiane związki z jednym z naszych najbliższych sojuszników europejskich i uwypukli priorytet Administracji, jakim jest wzmocnienie polityki solidarnej obrony NATO."

Komunikat głosi równiez, że prezydenci RP i USA omówią podczas spotkania wiele bilateralnych i regionalnych zagadnień, pogłębią sojusz oparty o "wspólnie podzielane wartości i wspólne interesy".
Wiemy, że uczestnicy Forum Państw Trójmorza będą rozmawiali we Wrocławiu m.in. na temat rozmieszczenia sił NATO w krajach nadbałtyckich i zagrożenia płynącego z Rosji, szczególnie w kontekście nowej administracji w USA.

W Forum Państw Trójmorza we Wrocławiu ma wziąć udział 12 przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej - Polski, Czech, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Jak podał w swoim komunikacie Biały Dom, podczas wizyty w Polsce Donald Trump ma wygłosić "ważne przemówienie".

WIDEO: "Jesteśmy w stanie oblężenia". D. Trump o zeznaniach byłego szefa FBI przed senacką komisją

RUPTLY 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się