Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski

Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski

MG (AIP)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Prezydent USA Donald Trump przyjedzie 6 lipca do Polski - potwierdził w oficjalnym komunikacie wydanym w piątek wieczorem Biały Dom. Trump ma wziąć udział w Forum Państw Trójmorza, które tego dnia odbędzie się w Hali Ludowej we Wrocławiu. Stąd następnego dnia pojedzie do Hamburga, gdzie będzie uczestniczył w szczycie G20.
Biały Dom potwierdza: Donald Trump przyjedzie do Polski

©REX/Shutterstock/EAST NEWS

O planach zaproszenia Donalda Trumpa do Wrocławia pisaliśmy już w styczniu. Teraz potwierdziło je Biuro Prasowe Białego Domu.

- "Prezydent Donald J. Trumo przyjął zaproszenie prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do odwiedzenia Polski w przeddzień szczytu G20 w Hamburgu, w Niemczech" - głosi komunikat Białego Domu opublikowany w piątek wieczorem. - "Wizyta potwierdzi niezachwiane związki z jednym z naszych najbliższych sojuszników europejskich i uwypukli priorytet Administracji, jakim jest wzmocnienie polityki solidarnej obrony NATO."

Komunikat głosi równiez, że prezydenci RP i USA omówią podczas spotkania wiele bilateralnych i regionalnych zagadnień, pogłębią sojusz oparty o "wspólnie podzielane wartości i wspólne interesy".
Wiemy, że uczestnicy Forum Państw Trójmorza będą rozmawiali we Wrocławiu m.in. na temat rozmieszczenia sił NATO w krajach nadbałtyckich i zagrożenia płynącego z Rosji, szczególnie w kontekście nowej administracji w USA.

W Forum Państw Trójmorza we Wrocławiu ma wziąć udział 12 przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej - Polski, Czech, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Jak podał w swoim komunikacie Biały Dom, podczas wizyty w Polsce Donald Trump ma wygłosić "ważne przemówienie".

WIDEO: "Jesteśmy w stanie oblężenia". D. Trump o zeznaniach byłego szefa FBI przed senacką komisją

RUPTLYCzytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co lewaczki

  nie wierzyliscie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  i trzeba bylo potwierdzen ? Nareszcie wezmie za pysk lewackie dziadostwo. Nie Trumo tylko Trump dziennikarskie nieuki.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co lewaczki

  nie wierzyliscie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  i trzeba bylo potwierdzen ? Nareszcie wezmie za pysk lewackie dziadostwo.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama