Akademiczki z Krakowa wygrały bez kłopotu

Pawel Panus
Pawel Panus
I liga koszykarek. Politechnika Korona odniosła pewne zwycięstwo i w tabeli grupy B zajmuje pozycję wicelidera.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - AZS Politechnika Korona Kraków 52:77 (17:23, 8:18, 17:16, 10:20)

Punkty dla AZS PK: Grabska 20, Protasiewicz 13, Ciężadło 11, Wilk 8, Rafałowicz 6, Krawiec 6, Malaga 5, Pasek 4, Homoncik 2, Witkowska 2.

Gospodynie prowadziły w tym meczu tylko raz, gdy na początku meczu trafiła Agnieszka Kret i Chrobry wygrywał 2:0. Potem często był remis lub wygrywała ekipa z Krakowa. W 8 min po trójce Katarzyny Protasiewicz przyjezdne prowadziły 18:13.

W drugiej kwarcie gospodynie na chwilę zbliżyły się na trzy punkty, jednak błyskawicznie zareagowały na to Alicja Grabska i Agata Rafałowicz, po której rzucie AZS PK wygrywał 34:23. To wpłynęło fatalnie na postawę Chrobrego, w efekcie czego po 20 minutach było 41:25 dla AZS PK.

W trzeciej i czwartej kwarcie na parkiecie nie działo się wiele ciekawego. Krakowianki kontrolowały sytuację i choć grały w osłabionym składzie, to nie pozwoliły rywalowi rozwinąć skrzydeł.

- Jestem bardzo zadowolony z __postawy swojej drużyny, która wygrała mecz bardzo pewnie - mówi trener AZS PK Wojciech Radzikowski. - Najbardziej cieszy mnie fakt, że choć ustępowaliśmy przeciwnikowi pod względem wzrostu, to zdecydowanie wygraliśmy walkę pod obiema tablicami, i to pod nieobecność naszej liderki Agnieszki Krzywoń. Bardzo dobrze zagrała __Alicja Grabska - dodaje.

Krakowianki mają do rozegrania jeszcze cztery mecze w sezonie zasadniczym. W Krakowie podejmą MUKS Poznań i AZS Poznań, na wyjeździe zagrają ze Ślęzą II Wrocław i AZS II Gorzów Wielkopolski. - Możemy przed play -off zająć zarówno pierwsze, jak i trzecie miejsce w __tabeli - mówi trener Radzikowski.