Agnieszka Radwańska łatwo ograła Włoszkę

aga
Agnieszka Radwańska pokonując Francescę Schiavone zapewniła sobie premię w wysokości 64,7 tys. dolarów FOT. MICHAŁ KLAG
Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Miami (pula nagród 4,5 mln dolarów). Krakowianka, rozstawiona z numerem 9, pokonała turniejową "5" Franceskę Schiavone 6-0, 6-2. W następnej rundzie Polka zmierzy się z Rosjanką Wierą Zwonariową.

TENIS. Krakowianka już w ćwierćfinale w Miami

Po raz pierwszy w karierze Agnieszce udało się pokonać Włoszkę, aktualnie czwartą rakietę świata! Wcześniejsze cztery pojedynki wygrywała Schiavone. Tym zwycięstwem Radwańska obroniła punkty za ubiegłoroczny ćwierćfinał (kiedy przegrała z Venus Williams). Krakowianka nie lubi i do tej pory nie bardzo umiała grać z włoską tenisistką. Schiavone to rywalka bardzo niewygodna, świetnie biegająca, grająca mocne top-spinowe uderzenia, często zmieniająca rytm gry. Tym razem jednak Radwańska znalazła na nią sposób: grała agresywnie, atakowała, kiedy nadarzała się okazja. Od pierwszych minut Polka umiejętnie wywierała presję na Włoszce i nie pozwoliła jej złapać właściwego rytmu. W defensywie Schiavone często się myliła (35 niewymuszonych błędów), momentami nie była w stanie wytrzymać tempa gry Agnieszki. Pierwszy set padł łatwo łupem Radwańskiej, która dominowała na korcie. Więcej walki było w drugiej partii. Przy stanie 3-2 krakowianka przełamała jednak po raz kolejny rywalkę, wyszła na prowadzenie 4-2, 5-2 i po zaledwie 1 godzinie i 9 minutach wygrała pojedynek.

Największą sensacją 1/8 finału była porażka liderki rankingu tenisistek Caroline Wozniacki z Niemką Andreą Petkovic (nr 21) 5-7, 6-3, 3-6. Dla Petkovic ta wygrana to największy sukces w karierze.

WYNIKI INNYCH MECZÓW 1/8 FINAŁU: Zwonariowa (Rosja, 3) - Bartoli (Francja, 15) 2-6, 6-3, 6-2, Szarapowa (Rosja, 16) - Stosur (Australia, 4) 6-4, 6-1, Janković (Serbia, 6) - Medina-Garrigues (Hiszpania) 6-1, 6-3, Dulgheru (Rumunia, 26) - Peng (Chiny) 6-3, 6-4. (aga)