Adamczyk przegrał na finiszu

(ŻUK)
Kolarstwo. Kolarze Krakusa BBC Czaja Swoszowice wystąpili w zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w Koziegłowach. Była to zarazem przedostatnia eliminacja do Olimpiady Młodzieży.

Bardzo dobrze wśród juniorek młodszych, w jeździe na czas, spisała się Ewelina Sikora, która zajęła trzecie miejsce. 20. była Aleksandra Dudzik. Obie dziewczęta zameldowały się w pierwszej „10” na mecie wyścigu ze startu wspólnego. 7. była Dudzik, a 10. Sikora. Nie muszą się martwić o kwalifikację do Olimpiady.

Ich koledzy w jeździe na czas też spisali się nieźle: 11. był Szymon Tracz, 13. Adam Jagieła. W wyścigu zaś 12. był Szymon Drobny, 20. Marek Bartosz. Cała czwórka oraz Adam Działowy ma już zapewniony start w OOM. Juniorzy też walczyli na czas – 12. był Dawid Adamczyk, 17. zaś Jakub Działowy.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig ze startu wspólnego – od początku uciekło ośmiu zawodników, do mety dotarło czterech, wśród nich Adamczyk, który przegrał nieznacznie na finiszu, ale wywalczył drugie miejsce. Dodajmy, że 20. był Zbigniew Król. Teraz przed kolarzami z Krakowa ostatnia eliminacja, w piątek w Tarnowie Podgórnym, a w przyszłym tygodniu mistrzostwa Polski w Sobótce.