Krzysztof Kawa
Znamy wynik meczu Polska - Senegal. MŚ 2018. Polacy przegrali na inaugurację mundialu z Senegalem 1:2. To pierwsza wygrana drużyny z Afryki na turnieju w Rosji. Polakom zostały na mistrzostwach świata dwa mecze: w niedzielę z Kolumbią i z Japonią w następny czwartek. Wygląda na to, że do awansu potrzebne będą dwa zwycięstwa, a i to może się okazać za mało.

MŚ 2018 TERMINARZ. Wyniki meczów mundialu Gdzie oglądać mecze Polaków? [TABELA, STRZELCY, RELACJA NA ŻYWO]

- Początek nie był taki zły, ale potem siłę pokazał Senegal. Skończyła się gra ofensywna Polaków, a zaczęła rywali – komentował w przerwie Michał Żewłakow. W drugiej połowie wcale nie było lepiej.

Kiepsko rozpoczął mecz Arkadiusz Milik. W środku boiska dwukrotnie zagrał piłkę wprost pod nogi Senegalczyków. Kapitan Robert Lewandowski próbował podnieść go na duchu, bijąc brawo, ale chwilę później, gdy pojedynki zaczął przegrywać Łukasz Piszczek, zrobiło się naprawdę nieciekawie. Rywale z Afryki ruszyli ośmieleni do ataku i po kolejnej z akcji zdobyli gola. Wprawdzie strzał zza pola karnego nie był najwyższych lotów, ale usiłujący go zablokować Thiago Cionek kompletnie zmylił stojącego w bramce Wojciecha Szczęsnego i Senegalczycy objęli prowadzenie.

Mistrzostwa świata 2018. Polska przegrała z Senegalem [MEMY]

Wynik meczu Polska - Senegal

Polacy nie podnieśli się już do końca pierwszej połowy. Nie stworzyli ani jednej sytuacji, po której mieliby szansę skierować piłkę do siatki Khadima N'Diaye. Wyglądało to tak, jakby nie bardzo wiedzieli jak zareagować w zaistniałych okolicznościach.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej ROSJA 2018 [WYNIKI, TABELE, TERMINARZ, STRZELCY, GOLE]

Adam Nawałka zdecydował się na ustawienie z czterema obrońcami, bo kontuzjowany Kamil Glik nie zdążył dojść do pełnej dyspozycji po uszkodzeniu więzozrostu barkowo-obojczykowego. W środkowej linii także ustawił czterech zawodników, a z przodu operowali Milik z Lewandowskim. Wydawało się, że to przyniesie dobry rezultat, gdyż Piotr Zieliński często podawał to na prawo, to na lewo, zachęcając do gry ofensywnej także Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego.

Po przerwie na boisko wszedł Jan Bednarek, zastępując Jakuba Błaszczykowskiego, który w pierwszej połowie sygnalizował kontuzję. Przeszliśmy w defensywie na ustawienie z trzema stoperami: Michał Pazdan, Jan Bednarek i Thiago Cionek, a Łukasz Piszczek zajął miejsce w pomocy Błaszczykowskiego.

Jakby było mało pecha w tym meczu, już przy pierwszej interwencji urazu doznał Bednarek. Na szczęście szybko podniósł się z murawy i mógł kontynuować grę.

Polska - Senegal: kto strzelił bramki?

W drugiej połowie Polacy wreszcie ruszyli. Bliski powodzenia był Lewandowski, którego Senegalczycy musieli powstrzymać nieprzepisowo przed polem karnym, a potem bramkarz z trudem poradził sobie z jego strzałem z wolnego. Z drugiej strony boiska groźnie uderzał też Sadio Mane, ale piłka odbiła się od pleców jednego z polskich obrońców.

Biało-Czerwoni zaczęli grać z rozmachem, po jednym z dośrodkowań w znakomitej sytuacji znalazł się Piszczek, lecz źle trafił w piłkę i ta poleciała obok słupka.

Relacja i skrót z meczu Polska - Senegal

I wtedy doszło do prawdziwego nieszczęścia. Zdezorientowany Bednarek zbyt późno zareagował na odegranie Grzegorza Krychowiaka, piłkę przejął M’Baye Niang i, mijając Szczęsnego, posłał ją do pustej bramki. Na nic zdały się protesty Polaków, którzy uważali, że Senegalczyk, który przez chwilę przebywał poza linią boczną, nie powinien brać udziału w tej akcji.

Polakom grało się ciężko. Zapewnienia Adama Nawałki, że jego piłkarze są bardzo dobrze przygotowani do turnieju, nie znajdywały potwierdzenia na boisku Spartaka. Jednak gol Krychowiaka w ostatnich minutach meczu dał nadzieję choć na remis. I choć wprawdzie ten mecz zakończył się porażką, to jego gol może mieć znaczenie w ostatecznym rozrachunku, gdy przy równej liczbie punktów będzie się liczyć różnica bramek.

Polska - Senegal 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Cionek 38 samobójcza, 0:2 Niang 61, 1:2 Krychowiak 87.
Polska: Szczęsny - Piszczek (83 Bereszyński), Pazdan, Cionek, Rybus – Błaszczykowski (46 Bednarek), Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik (74 Kownacki), Lewandowski.
Senegal: K. N'Diaye - Wague, Koulibaly, Sane, Sabaly - Mane, A. N'Diaye (88 Kouyate), Gueye, Sarr - Diouf (59 N'doye), Niang (75 Konate).
Żółte kartki: Sane, Gueye. Sędziował: Nawaf Shukralla z Bahrajnu.

Materiał oryginalny: MŚ 2018. Mecz Polska - Senegal zakończył się wynikiem 1:2. Na Youtube znaleźliśmy bramkę Nianga! [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gazeta Krakowska