A klasa, Tarnów. Derby gminy Dębno dla Startu

Jarosław Boduch
Adam Wołek ze Startu (z lewej) w walce z zawodnikami Kłosa
Adam Wołek ze Startu (z lewej) w walce z zawodnikami Kłosa Fot. Jakub Bujak
A klasa, Grupa II (Brzesko). Na starcie nowego sezonu gminne derby dostarczyły spodziewanych emocji, a wynik do ostatniej minuty był sprawą otwartą.

Kłos Łysa Góra 3 (2)
Start Biadoliny Szl. 2 (2)

Bramki: 1:0 Marmol 1, 2:0 Śliwa 28, 2:1 Bernady 42, 2:2 Amadeusz Gurgul 45, 2:3 Adrian Gurgul 76.
Kłos: Rzepa - P. Matura, Zapart, Michałek (74 M. Sacha), Nowak [90] - Widło (68 Bo-dzioch), Płaneta (32 Czyż), Koczwara (77 Mirek), Marmol - Kuboń, Śliwa.
Start: Kusion - Banaś, Amadeusz Gurgul, Kozioł (46 Martyniuk), K. Pałka - S. Pałka, Plewa (57 Wodka), Wołek, Gibała (46 T. Matura) - Adrian Gurgul, Bernady.
Sędziował: Sławomir Mróz (Bochnia). Widzów: 120.

Kłos już w 1 minucie objął prowadzenie za sprawą Marmola, który skutecznie dobił wcześniejszy strzał z rzutu wolnego Widły. W 28 min Śliwa przejął podanie od Widły, następnie wymanewrował obrońcę i technicznym strzałem umieścił piłkę w "okienku" bramki Kusiona.

Po drugiej bramce gospodarze spuścili z tonu, co jeszcze przed przerwą wykorzystali rywale. Najpierw w 42 min w zamieszaniu podbramkowym kontaktową bramkę zdobył Bernady, a chwilę później gapiostwo defensorów Kłosa wykorzystał Amadeusz Gurgul, który doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron goście starali się pójść za ciosem i w 76 min dopięli swego, kiedy w sytuacji sam na sam zwycięskiego gola strzelił Adrian Gurgul. Miejscowi co prawda do samego końca nie dali za wygraną, jednak strzały Kubonia i Czyża nie znalazły drogi do bramki rywali.

W pozostałych meczach: Korona Niedzieliska - Pogórze Gwoździec 3:2 (0:2), Zachara 54, karny, 90 karny, Kostuch 70 - Macheta 15, 30; Strażak Mokrzyska - Błękitni Przyborów 3:1 (0:1), Woda 50, Grochola 70, Zydroń 76 - Żurek 45; Tymon Tymowa - Victoria Bielcza 5:1 (3:1), Mendyk 12, 45, Izworski 16, 53, Piechnik 85 - Nieszkowski 28; ; LKS Poręba Spytkowska - Arkadia Olszyny 2:0 (1:0), Sowa 7, 80; Iva Iwkowa - Victoria Porąbka Uszewska 2:1 (0:1), samobójcza 80, Zięć 85 - Leś 40.

Grupa I (Bochnia)

Raba Książnice 4 (2)
Górnik Siedlec 0

Bramki: 1:0 Daniel 10, 2:0 Pieprzyk 45, 3:0 Daniel 75 karny, 4:0 Ślusarczyk 85.
Raba: Książko - Paweł Czerwiński, Daniel (80 Jędryczka), Jawień (46 Piotr Czerwiński), Klejdysz - Konieczny (70 Bobak), Kostuch (85 Wcisło), Lech, Majka - Pieprzyk, Ślusarczyk.
Górnik: Zamęta - Dunaj (77 Korczakowski), Grabski (46 Chwastek), Kukla (65 K. Strojny), Mularz (55 D. Strojny) - Nowak, Orlik, Raś, Rząca - Siodlarz, Włudyka.
Sędziował: Dominik Hebda (Brzesko). Widzów: 200.

Spotkanie rywali "zza miedzy" rozpoczęło się idealnie dla miejscowych, którzy już w 10 min po dośrodkowaniu Pieprzyka i "główce" Daniela objęli prowadzenie. Później trwała wyrównana walka głównie w środku boiska, lecz ostatnie słowo przed przerwą należało do piłkarzy Raby, a konkretnie Pieprzyka, który po indywidualnej akcji podwyższył wynik. W drugiej części gry piłkarze nadal nie szczędzili zdrowia, ambitnie walcząc na całym boisku. Emocje nieco opadły dopiero na kwadrans przed końcem meczu, kiedy prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Daniel. Wygraną zespołu z Książnic przypieczętował w 85 min Ślusarczyk, który popisał się efektownym uderzeniem z blisko 30 metrów.

W pozostałych meczach: Błękitni Krzeczów - Raba Niedary 2:2 (1:1), Dunaj 37, Wszołek 58 - Szymański 38, Leśniak 68; LKS Trzciana 2000 - Novi/Rzezawianka Rzezawa 3:2 (0:0), K. Grabias 49, Ujejski 62, 71 - Włudyka 70, Ważydrąg 84; Tarnavia Tarnawa - Polanka Nieszkowice 10:0 (5:0), A. Klęsk 1, Rębilas 13, 47, Kopanica 16, 33, 43, 52, 70, Kącki 50, Sobczyk 82; Orzeł Cikowice - Beskid Żegocina 2:5 (2:1), Lenczowski 11, Piński 41 - Banat 27, Guzik 52, Kuska 65, 69, Kącki 90; Victoria Słomka - Borkowianka Borek 0:4 (0:2), Gawłowicz 10, 55, Faruga 45, Patyk 88; Ceramika Muchówka - GKS II Drwinia 3:3 (1:1), Kupiec 12, 50, Krawczyk 90 - Bawół 3, 75 karny, Gawlik 90+2.

Grupa II (Brzesko)

Iskra Łęki 0
Sokół Maszkienice 2(mecz zakończony w 33 min przy stanie 0:2 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy)
Bramki: 0:1 Curyło 14, 0:2 Płachno 21
Iskra: Michalik - Kozub [28] Stąsiek, Pałka, Ciura - Kizior, Wójcik, M. Kusiak [28], Budzioch - Żak.
Sokół: Kalemba - Marek Węgrzyn, Lech, R. Chmielarz, C. Chmielarz - Janisz, Szabat, Płachno, Kozieł - Tomczyk, Curyło
Sędziował: Mariusz Potok (Brzesko). Widzów: 70.

Gospodarze przystąpili do inauguracyjnego meczu w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Co więcej, w 28 min M. Kusiak i Kozub w wulgarny sposób komentowali decyzje arbitra i obaj ujrzeli czerwone kartki. Za moment kolejnych dwóch zawodników Iskry Wójcik i Pałka zgłosiło kontuzje i w efekcie tego w 33 min arbiter był zmuszony przedwcześnie zakończyć spotkanie z powodu zdekompletowania drużyny z Łęk.

Nim to nastąpiło, zespół gości dość skutecznie wykorzystał liczebną przewagę. Najpierw w 14 min podanie Tomczyka sfinalizował Curyło, a w 21 min Płachno z 18 metrów przymierzył w samo "okienko" bramki Michalika.

Grupa III (Żabno)

Powiśle Bolesław 3 (2)
LUKS Zalipie 1 (0)

Bramki: 1:0 Lechowicz 18, 2:0 Dariusz Chwałek 26, 2:1 G. Kaczówka 50, 3:1 Lechowicz 65.
Powiśle: Płaneta - Szuba, Michalczewski, Kotlarz, Curyło - Lechowicz, Marzec (60 Tomasiewicz), Czajkowski, Pytka - Dariusz ChwałekI, Damian Chwałek I (85 Czupryna).
Zalipie: Dymon - Misiaszek (46 Ruta), Szczygieł, Kiełbasa, Majchrowski - Smoła (40 G. Kaczówka), Golonka (70 Piątek), M. Kaczówka, Pieroń, W. Lizak - Bąk (77 P. Lizak).
Sędziował: Mirosław Łuszcz (Żabno). Widzów: 150.

Powiśle po wyeliminowaniu w ubiegłym tygodniu Wisły Szczucin w Pucharze Polski, udanie rozpoczęło także zmagania ligowe. W 10 min bramkę mogli jednak zdobyć goście, lecz W. Lizak przegrał pojedynek z Płanetą. W kolejnym minutach precyzji nie zabrakło gospodarzom. Najpierw w 18 min po centrze Curyły, celnym strzałem głową popisał się Lechowicz, a w 26 min po zagraniu Damiana Chwałka prowadzenie podwyższył Dariusz Chwałek. Tuż po przerwie w zamieszaniu podbramkowym kontaktowego gola zdobył G. Kaczówka. Później goście byli nawet bliscy wyrównania, jednak po strzale M. Kaczówki rywali uratował słupek. W 65 min wygraną Powiśla przypieczętował Lechowicz, który "główką" dobił uderzenie Dariusza Chwałka.
jarosław boduch

W pozostałych meczach: Radłovia Radłów - Dunajec Konary 1:0 (1:0), Gąsawski 40; LKS Nowa Jastrząbka - Victoria Szarwark 10:0 (2:0), Płaczek 15, Starzyk 44, 86, Kozioł 50, 62, 75, 80, Kocoł 51, Kuczek 60, Kalisz 64; LZS Mędrzechów - Łęgovia Łęg Tarnowski 1:0 (0:0), samobójcza 75; LZS Brzezówka - LUKS Wola Radłowska 0:0; LZS Luszowice - Olimpia Biskupice Radłowskie 3:0 (1:0), Laskowski 44, M. Marszałek 70, J. Marszałek 80; Strażak Karsy - Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska - goście nie przyjechali.

Grupa IV (Tarnów)
Radlna 3 (2)
Szynwałd 1 (1)

Bramki: 1:0 Gruszka 7 karny, 2:0 Sus 17, 2:1 Mądel 45, 3:1 Sus 89.
Radlna: K. Popiela - Zając (81 Gębski), Bajorek, Łabędź, Wawrzon - Tyrka (46 Niemczura), Ziaja, Gruszka, Łaskawski - Sus, Batko.
Szynwałd: M. Krakowski - Starostka (35 Stańczyk), S. Kantor [7], Zegar, Gębica - Brudny, Mądel, S. KrakowskiI (75 K. Kantor), Gliński, Kułaga (55 Galas I) - Hebda.
Sędziował: Michał Wojnarowski (Tarnów). Widzów: 65.

Już w 7 min po faulu Kantora na Łaskawskim w polu karnym, obrońca Szynwałdu ukarany został czerwoną kartką, a rzut karny dla gospodarzy na gola zamienił Gruszka. Grająca w liczebnej przewadze Radlna starała się pójść za ciosem. W 14 min po akcji Ziaji lewym skrzydłem, w dogodnej sytuacji przestrzelił jednak Batko, lecz chwilę później Sus precyzyjnym uderzeniem z 25 metrów umieścił piłkę w lewym "okienku" bramki rywali. Przed przerwą nieoczekiwanie do głosu doszli przyjezdni, dla których po rzucie rożnym kontaktową bramkę strzałem głową uzyskał Mądel. W drugiej połowie bliżej kolejnych trafień byli miejscowi, jednak M. Krakowskiego nie udało się pokonać kolejno Niemczurze i Batce. Wreszcie w 89 min goście "nadziali się" na kontratak Radlnej, a zagranie Batki strzałem do pustej bramki sfinalizował Sus.

W pozostałych meczach: Tuchovia II Tuchów - Biała Lubaszowa 2:1 (1:0), Kądziołka25, Gryzło 55 - Gierałt 70; KS US Śmigno - GKS Gromnik 0:4 (0:2), Słota 22, 75, 84, Kwiek 30; LKS Koszyce Wielkie - Iskra Tarnów 3:3 (3:2), Kukla 2, 21, Bryl 35 - Pączek 44, Noga 45, Gajda 59; Pogoria Pogórska Wola - LKS Niwka 2:0 (0:0), Pytel 55, Hebda 85; LKS Ładna - LUKS Skrzyszów 2:0 (1:0), Szczerba 22, Cygan 78; Metal Tarnów - Olszynka Ołpiny 4:0 (1:0), Gromadzki 16, Jabłoński 52, Uchwat 84, Furmański 89.

B Klasa

Naprzód II Sobolów - Błyskawica Proszówki 3:1; Promień Mikluszowice - Gryf Chronów 0:0; Beskid II Żegocina - Polonia Wyżyce 2:0; Wisła Grobla - Raba II Książnice 2:3; Ostrowianka Ostrów Królewski - Husaria Łapczyca 1:2; Korona Brzeźnica - Czarni Kobyle - mecz przerwany w 51. minucie przy stanie 2:2 z powodu złych warunków atmosferycznych; pauzowała: Szreniawa Nowy Wiśnicz.